Kalėdinė dovana mokykloms

Artėjant vienai gražiausių, prasmingiausių metų švenčių – Šv. Kalėdoms – apžvelgiame nuveiktus darbus, prisimename reikšmingiausius metų įvykius.ornament

Nevarginsiu Jūsų ilgomis ataskaitomis, nevardinsiu, kiek žmonių problemų pavyko išspręsti, kiek gražių iniciatyvų paremta ar kiek dalyvauta įvairiuose renginiuose. Tai kasdieninis darbas, kurį kiekvienas Seimo narys atlieka.

Prieš didžiąsias šventes noriu pasidžiaugti kartu su dviejų mokyklų bendruomenėmis.

Dar praėjusių metų pradžioje dėl po mokyklų tinklo pertvarkos iškilusių problemų daug diskutavau su ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktore I. Balčiukyniene, mokytojais, tėvais. Šios mokyklos bendruomenei teko ne vienas iššūkis. Dar rugsėjo pradžioje nepatvirtinus dviejų penktų klasių komplektų įtampą patyrė tėvai, mokytojams sumažėjo darbo krūviai, o mokyklos administracija sulaukė ne vieno Švietimo skyriaus vizito. Nepabaigta mokyklos renovacija taip pat kėlė nerimą, jai užbaigti reikėjo apie milijono litų. Dėl mokyklos renovacijos kreipiausi į Švietimo ir mokslo ministrą, ministerijos investicijų skyrių. Po ilgų diskusijų ir svarstymų turime rezultatą, kuris manau pranoko lūkesčius. 930 tūkstančių litų- tokia yra labai reikalinga visai šios mokyklos bendruomenei Kalėdinė dovana.

Dar viena mokykla, kuri vis dažniau atsiduria po padidinamuoju žiniasklaidos stiklu – Jiezno gimnazija. Apie šios mokyklos renovacijos ypatumus, kelius ir klystkelius buvo kalbama LRT laidoje ,,Specialus tyrimas“, ikiteisminius tyrimus yra pradėjusi ne viena atsakinga institucija. Džiaugiuosi, kad didelių pastangų ir susitelkimo dėka buvome išgirsti, pavyko įtikinti Švietimo ir mokslo ministeriją ir kitų metų biudžete šios mokyklos renovacijai bus skirta 70 000 litų, o  baigti ją planuojama jau 2015 m.

Siekiant, jog tokios džiugios naujienos aplankytų ne tik šias dvi įstaigas, noriu paprašyti, kad Prienų rajono savivaldybės vadovai anksčiau kreiptųsi į Seimo narius, kurie kandidatavo šioje rinkiminėje apygardoje. Manau, kad į rajono problemas gilinasi ir Sergejus Jovaiša, kurio kompetencija ir išmanymas taip pat gali būtų naudingas mūsų krašto žmonėms. Prienų rajono savivaldybės prašymas, kuris parengtas tik lapkričio 15 d., kai biudžetas jau faktiškai buvo suformuotas, yra tikrai pavėluotas.

Manau, kad ateinantys 2014 metai bus dalykiškesni bei darbingesni, nes tik sistemingas planavimas, problemų sprendimas kartu susėdus prie apskrito stalo bendrai diskusijai gali duoti rezultatus. Juk svarbu, kad šio krašto žmonės gyventų patogiai, saugiai ir oriai.