Nuo atsakomybės iki sprendimų priėmimo

images2011 m. Savivaldybių rinkimuose sulaukėme pakankamai didelio Prienų rajono žmonių pasitikėjimo. Partija ,,Tvarka ir teisingumas“ Prienų rajono savivaldybės taryboje turi 4 vietas ir yra antra pagal skaitlingumą. Po rinkimų mums atiteko du politinio pasitikėjimo postai: mero pavaduotojo ir Tarybos sekretoriaus. Valdančiąją koaliciją suformavo Lietuvos socialdemokratai, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai, partija ,,Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos socialdemokratų bei Liberalų ir centro sąjungų atstovai. Nors kartais nuomonės išsiskirdavo, mūsų atstovai Savivaldybės taryboje niekada nesiblaškė, visuomet laikėsi susitarimų su koalicijos partneriais. Comprar Ropa Interior Calvin Klein Deja, to dažnai pasigesdavome iš buvusių kolegų.

Turėdami mero pavaduotojo postą tikėjome, kad koalicijos partneriai atsižvelgs į mūsų siūlymus šilumos ūkio, komunalinių atliekų, socialinių paslaugų plėtros, švietimo klausimais. Tačiau taip neatsitiko. Optimizavus mokyklų tinklą nesulaukėme pritarimo mažinti švietimo administratorių aparatą. Suklydome patikėdami, kad sutaupysime reorganizuodami Kunigiškių bei Klebiškio pagrindines mokyklas. Mūsų neįtikino buvusių koalicijos partnerių argumentai ir nesutikome didinti gyventojams kainų už komunalines atliekas (buvo atidėti du sprendimo projektai). Nesupratome, kodėl pasibaigus sutarties terminui su komunalinių atliekų vežėju UAB ,,Ekonovus“ nebuvo organizuojamas naujas konkursas ir sutartis su šia įstaiga buvo pratęsta.

Daug diskusijų sukėlė ir šilumos ūkis. Biokatilinė Prienų mieste turėjo būti pradėta statyti dar vasarą. Tačiau ,,nesėkmingi“ viešųjų pirkimų konkursai galimai nulėmė, kad per šį šildymo sezoną Prienų miesto gyventojai gerokai turės patuštinti kišenes. Tai turbūt ir buvo paskutinis lašas, perpildęs mūsų kantrybės taurę.

Esant tokiai situacijai mes, partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ atstovai, negalėjome toliau dirbti su šia koalicija, įgyvendinti mūsų rinkiminės programos nuostatas, vykdyti savo įsipareigojimus gyventojams.

2013 m. gegužės mėn. buvo pareikšta interpeliacija mero pavaduotojai L. Jakinevičienei. Keista, kad ją pasirašė ne tik tuometinės opozicijos atstovai, bet ir esami koalicijos partneriai. Interpeliacijos tekste buvo įvardinta tik viena priežastis – politinis nepasitikėjimas. Dar keisčiau, kad po interpeliacijos taip ir nepavyko valdančiąją daugumą papildyti opozicijos atstovais. Turbūt nugalėjo ne tvirta politinė valia, o tik galimai asmeninės dabartinio mero pavaduotojo Egidijaus Visocko ambicijos tapti vicemeru.

Po šio Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdžio paaiškėjo, kad uolus kovotojas prieš buvusią ,,Rūdupio“ (dabartinę „TonyBet“) komandą dabartinis mero pavaduotojas galimai tapo paklusniu valdančiosios koalicijos ,,tarnu“, kardinaliai pakeitė savo poziciją ir pagaliau suprato, kad ši reprezentuojanti mūsų kraštą komanda turi būti atleista nuo nuomos mokesčio. Dar keisčiau, kad esant sudėtingam Savivaldybės biudžetui jis palaikė ir papildomų etatų VŠĮ pramogų ir sporto arenoje steigimą. Deja, mero pavaduotojo pritarimo nesulaukė ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos bendruomenė, prašiusi palikti šioje mokykloje du penktų klasių komplektus. Daugiausia mokyklų tinklo reorganizacijos pokyčių patyrusi mokykla, kaip ir Veiverių dienos centras, nesulaukė ir socialdemokratų palaikymo.

Klausantis Švietimo skyriaus vedėjo R. Zailsko argumentų dėl ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos komplektavimo šiais mokslo metais tapo aišku, kad gal ir nereikia vadovautis Švietimo ir mokslo ministerijos raštais, nors diskutuojant dėl mokyklų tinklo plano mums buvo įrodinėjama atvirkščiai. Savivaldybės administracija, Taryba turi vadovautis tiek Vyriausybės, tiek ministerijos teisės aktais. Dar įdomiau buvo klausytis vedėjo, kuomet jis kalbėjo apie kaimo mokyklų, kaip kultūros židinių, išsaugojimą. Kyla klausimas, kodėl šiais metais buvo neišsaugota kraštinė Želkūnų mokykla. Tik dalis jos mokinių papildė Stakliškių vidurinę mokyklą. Apmaudu, kad daug jų išėjo į Alytaus rajoną išsinešdami taip kruopščiai saugomą mokinio krepšelį (apie 50-60 tūkstančių litų). ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos antro penktos klasės komplekto išlaikymui tereikėjo apie 28 000 Lt. Manau, kad Švietimo skyrius, savivaldybės administracijos specialistai turėtų atlikti išsamesnę analizę, kiek mokinių palieka mūsų rajoną ir kiek kartu su jais pinigų iškeliauja. Kaip sakė buvusi mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, apie tai, kad apie 150 mokinių lanko kitų savivaldybių mokyklas, praėjusiais metais buvo kalbėta Kultūros, švietimo, turizmo ir sporto komitete, šį faktą žinojo ir Savivaldybės administracija, ir Švietimo skyrius, tačiau į pastabas atsižvelgta nebuvo.

Praėjusiame Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje daug diskusijų sukėlė ir sprendimo projektas dėl Vaikų dienos centro įkūrimo Veiverių miestelyje. Dėl šio projekto buvau pakviestas dalyvauti posėdyje ir pareikšti savo poziciją. Išanalizavęs Veiverių krašto tarybos atstovų informaciją nesuprantu, kodėl esant sudėtingai finansinei situacijai Valstybėje, Savivaldybėje atsisakoma pakankamai didelės investicijos Veiverių kraštui – 770 tūkst. litų. Ar grąžindami šiuos pinigus Kauno regionui, t. y ,,padovanodami“ juos kitiems rajonams elgiamės atsakingai? O gal esame tokie turtingi ir mums pinigų nereikia?

Apmaudu, kad Prienų rajono savivaldybės valdančiosios koalicijos neįtikino Veiverių krašto bendruomenių, Tarybos narių argumentai išsaugoti šias investicijas Veiveriams. Keistai atrodė ir seniūno V. Culottes Calvin Klein Baratos Ramanausko pasisakymas Tarybos posėdyje. Jame neišgirdau konkretaus pasakymo, kad šios investicijos reikalingos, kad jis pritaria tokio centro atsiradimui seniūnijoje. Būdami valdančiojoje koalicijoje partijos ,,Tvarkos ir teisingumo“ atstovai palaikė šį projektą. Mums svarbu, jog kuo daugiau vaikų būtų užimti, nes grėsmingi skaičiai (apie 70 proc. vaikų nelanko papildomo ugdymo užsiėmimų), didėjantis nusikalstamumas kalba patys už save. Calvin Klein Bragas Manau, kad Tarybos nariai galėtų apsilankyti tokiuose centruose, susipažinti su jų veikla, išklausyti juos lankančius vaikus arba tiesiog pasikonsultuoti su specialistais.

Vienas iš svarbiausių mūsų Valstybės prioritetų – socialinių paslaugų plėtra – neįtikino valdančiosios koalicijos. Ji nusprendė, kad plėsti reikia ne paslaugas, o didinti VŠĮ Prienų sporto ir pramogų arenos etatus. Slip Calvin Klein Pasirodo, 4,5 etatų šiai įstaigai jau neužtenka, pridėjome dar vieną ir nesvarbu, kad biudžetinių įstaigų darbuotojams atlyginimams iki metų pabaigos nepakanka pinigų (tai paaiškėjo tame pačiame Tarybos posėdyje perskirstant biudžetą), bet VŠĮ valdo ,,savi“. Kiti biudžetininkai galės ir paatostogauti.

Partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ Prienų skyriaus narių išvyka į Vilnių

Spalio pradžioje pasižvalgę po Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės pilis Baltarusijoje penkiasdešimt partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ Prienų skyriaus narių trečiadienį aplankė Lietuvos sostinę Vilnių.

DSC_5203a nuotrauka seiome

Lietuvos Respublikos Seime mus pasitiko Prienų skyriaus pirmininkas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas Kamblevičius.

Stabtelėję prie Spaudos konferencijų salės, „Žalgirio mūšio“ vitražo aplankėme Plenarinių posėdžių salę, II ir I rūmus jungiančią galeriją, Sausio 13-osios memorialą, Konstitucijos, Prezidento a. Ropa Interior Masculina Calvin Klein A. M. Brazausko, Kovo 11-osios sales. Įspūdį paliko ir Vitražo galerija, kurioje kaip tik šiuo metu eksponuojama Konstitucijai skirta ekspozicija. Tanga Calvin Klein Po trumpos ekskursijos po Lietuvos Respublikos Seimą gerbiamas Seimo narys V. Kamblevičius supažindino su jo darbu, įstatymų leidybos procedūromis, partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ frakcijos veikla.

Tolimesnę pažintinę programą pratęsėme Nacionaliniame muziejuje, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmuose. Vėliau aplankėme šalia Neries ir Vilnios upių slėnių sankirtos esantį Vilniaus Bernardinų sodą – Sereikiškių parką.